O nás

logo PC HELPSpolečnost PC HELP se zaměřuje na vývoj a implementaci softwarových řešení pro podnikovou sféru a veřejnou správu

Svým zákazníkům dodává nejen ucelená řešení pro řízení lidských zdrojů, ale také ekonomické systémy HELIOS Orange a QI, vzdělávací portály a e-learningové kurzy, řešení Energo pro společnosti zabývající se tzv. energetickými komoditami, nástroj MajorShop pro internetové obchodování a produkty a služby pro veřejnou správu. Vývojové týmy PC HELP, které mají za sebou již řadu úspěšně realizovaných projektů, jsou navíc připraveny na vývoj zakázkových aplikací.

PC HELP působí v celé České republice s hlavním sídlem a dvěma pobočkami v Třebíči. V současné době má více než 70 zaměstnanců a stále se rozrůstá. Na Slovensku působí od roku 2008 dceřiná společnost PC HELP systems, s.r.o.

Historie firmy

Česká společnost PC HELP byla založena v roce 1990 se záměrem poskytovat odbornou podporu a pomoc uživatelům personálních počítačů (odtud jméno firmy). Významnou součástí jejich aktivit však byl už tehdy také vývoj podnikových aplikací a software pro státní správu (živnostenské úřady a Registr živnostenského podnikání).

V roce 1995 došlo k transformaci firmy (fyzické osoby) na akciovou společnost. PC HELP, a.s. se v té době profilovala spíše jako vývojová firma, která však má vybudované dostatečné zázemí k podpoře svých produktů a poskytování služeb.

V roce 1998 byla ve společnosti nastartována orientace směrem k objektovým nástrojům, architektuře klient/server, SQL databázím a webovým technologiím.

Dalším významným milníkem v historii společnosti byl rok 2000, kdy se PC HELP začal zabývat vývojem a implementacemi komplexních podnikových informačních systémů jiných výrobců a více se začal zaměřovat na služby a dodávky zákaznických řešení. V portfoliu produktů PC HELP mají však i nyní pevné místo speciální aplikace vyvíjené na míru, ať už pro veřejnou správu nebo pro podnikovou klientelu.

V roce 2008 byla založena dceřiná společnost PC HELP systems, s.r.o. na Slovensku.

Náš cíl

Naším hlavním cílem je nabídnout zákazníkům kvalitní odborné řešení, zázemí, jistotu, stabilitu a vstřícnost v duchu hesla: „S naší pomocí se v IT neztratíte".

 

Zjistěte víc! nechte si zpracovat nezávaznou cenovou nabídku.