Novinky / semináře

Pokřtili jsme novou budovu ohněm!

nova-budova-01Přestřižení slavnostní pásky, přípitek, výbuch ... druhý výbuch ... třetí výbuch ... I takto probíhalo slavnostní otevření naší nové budovy.

Jakkoliv tento scénář vypadá hrozivě, nebylo tomu tak. Slavnostní recepce k otevření nové budovy, která se konala 15. 1. 2015 od 15.15 hodin, se naopak nesla v pohodovém duchu a uvolněné, téměř rodinné atmosféře.

Po té, co se přivítal s hosty náš statutární ředitel, Jiří Pavlas, si vzal slovo moderátor Michal Lukáč a slavnostní recepci zahájil. Mezi pozvanými byli také jihlavský senátor Miloš Vystrčil a třebíčský starosta Pavel Janata. Ti ve svém projevu ocenili přínos naší společnosti regionu a popřáli nám mnoho úspěchů i spokojených zákazníků. Společně s Jiřím Pavlasem následně přestřihli otevírací pásku a připili se všemi hosty na novou budovu.

nova-budova-02A jak to bylo s ohněm a výbuchy? Po přípitku všichni tři aktéři přestřižení pásky dostali do rukou svůj "minidetonátor" a stiskem tlačítka spustili malý interní ohňostroj. Budiž budova pokřtěna ...
"V životě lidí bývá pojem "křest ohněm" spojován s těžkými chvílemi, které si prožijí. S trochou nadsázky se dá říct, že prostřednictvím miniohňostrojů si nová budova křest ohněm prodělala. Všichni si přejeme, aby pro naši budovu byl tento pomyslný křest to nejhorší, co ji v budoucnu čeká," řekl s úsměvem na adresu neobvyklého křestu budovy Michal Lukáč, moderátor recepce a zároveň náš kolega z PC HELPu. Následně pozval všechny přítomné na prohlídku budovy.

Během prohlídky se hosté dozvěděli zajímavá fakta o budově, např. že:

  • První úvahy o budově se datují již do roku 2003, kdy jsme poprvé pocítili nedostatek místa v předchozím sídle naší společnosti na ulici Gen. Sochora. Našly se však další prostory k pronájmu na Karlově náměstí a vlastní budova tak zůstala ve stádiu úvah až do doby, kdy přestaly dostačovat i tyto doplňkové kanceláře.
  • V roce 2006 začalo hledání pozemku. Ačkoliv ne úplně přesvědčivě, z nabízených možností vycházely jako nejvhodnější prostory u Nového hřbitova. A tak se vedení společnosti rozhodlo pro jejich koupi. Zcela náhodně se ale hned na to objevil volný pozemek na ulici Samešova, který si okamžitě získal sympatie na stálo.
  • Léta 2007 a 2008 provázela nejistota z očekávání prognózované celosvětové dluhové krize, proto se záměr na výstavbu budovy odložil na příznivější dobu.
  • V roce 2010 opět zasáhla náhoda a postavila naší společnosti do cesty Janu Košut Petrjánošovou – tehdy ještě studentku fakulty architektury ČVUT a pozdější architektu celé budovy.
  • První stavební práce začaly v červenci 2013, v závěru roku byla dokončena hrubá stavba – byl to opravdu fofr. Během následujícího roku, 2014, se provedly instalace, vnitřní dostavba a úprava okolí.
  • Stavba nabízí celkem 1 326 m2 užitné plochy a je kapacitně dimenzovaná pro 110 zaměstnanců.
  • Okna, která jsou dominantou budovy, jsou potažena tepelněizolační fólií, zakulacena a po celém obvodu každého patra nepřerušena zdivem.
  • Každé z pěti pater má svojí barvu - žlutou, oranžovou, zelenou, modrou a červenou. Abychom si ke konci pracovní doby celí unavení z čísel nepletli kanceláře ...
  • Zajímavostí budovy jsou buňky pro soustředěnou práci, které jsou součástí větších kanceláří a nabízí zvukově odizolovaný prostor pro potřeby individuální činnosti (abychom např. křičením do telefonu nerušili své kolegy).

Již od začátku byla budova projektována s ohledem na to, aby vyhovovala potřebám softwarové společnosti. Tedy, aby např. interiér podporoval týmovou práci na jedné straně a přitom poskytoval i dostatek soukromí pro tvořivou činnost na straně druhé. Neopomenuli se ani prostory pro jednání a školení, či dostatečná komunikační i technologická infrastruktura. Budova je kapacitně naddimenzovaná aktuálnímu počtu zaměstnanců a je připravena na případný růst společnosti v budoucnu.

Náš ředitel, Jiří Pavlas,výstavbu budovy komentoval odlehčeně metaforickými slovy: „Nebylo to vždy jednoduché. Během stavění jsme zažili scény komické, tragikomické i tragické. Občas jsme zažívali adrenalinová dobrodružství, ale našly se i scény poetické a pohádkové." Při proslovu na slavnostní recepci poděkoval všem, kteří se na budově podíleli, a skromně přešel své zásluhy klíčového koordinátora celé výstavby. Realizaci budovy si totiž již od začátku vzal za své a tak všechny jednotlivé kroky, milníky i rozhodnutí doslova prošly jeho rukama. Na závěr vyslovil své očekávání od budovy: „Přál bych si, aby tato budova byla útulná pro své obyvatele a přívětivá ke svým návštěvníkům."

nova-budova-03nova-budova-04nova-budova-05

Řekli o nás

SKLÁRNY MORAVIA, a. s.

„Kompas2 je program zajišťující souhrnné řízení lidských zdrojů. V naší společnosti využíváme moduly personalistika, vzdělávání, docházka, mzdy a doplňkové moduly dotazy a rekapitulace,… “

Haas Profile, s.r.o.

„Vzhledem ke zkušenostem z předešlého zaměstnání jsem i ve firmě Haas Profile podpořila zavedení personálního systému Kompas2, který je spolehlivý, intuitivní a variabilní co do tvorby přehledných…

AGADOS, spol. s. r.o.

„Jsem spokojená, nevyměnila bych Kompas2 za nic.“ Marie Urbánková, Agados

Miele technika s.r.o.

„Kompas2 využíváme pro vedení kompletní personální agendy, vzdělávání, docházky a zpracování mezd už od roku 2003. Při všech změnách, které dynamický růst naší společnosti provázely, byla firma… “

Motorpal, a.s.

„Motorpal, a.s. spolupracuje s firmou PC HELP již od roku 1997. Po první dobré spolupráci, kdy využíval ke komplexnímu řešení mezd a personalistiky informační systém Magic, jsme se rozhodli pro nástupce… “

Rexam Petainer Aš s.r.o.

„Kompas 2 je pro nás nástrojem, který nám umožňuje vést evidenci o personálních a mzdových úkonech a činnostech od vyhledávání kandidátů, přes vznik a ukončení pracovních poměrů až po sledování… “

Conta , s.r.o.

„Kompas2 je program zajišťující souhrnné řízení lidských zdrojů. V naší společnosti využíváme moduly Personalistika, Vzdělávání, Docházka, Mzdy pro 800 zaměstnanců. Protože program upravuje… “

Zjistěte víc! nechte si zpracovat nezávaznou cenovou nabídku.