Případová studie

MOTORPAL, a.s.

motorpal1Společnost MOTORPAL, a.s. se řadí mezi významné světové výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory. Jejími klíčovými produkty jsou vstřikovací čerpadla, střikovače, vstřikovací trysky pro vznětové motory a přesně obráběné dílce pro automobilový průmysl. Svým zákazníkům poskytuje individuální přístup a komplexní služby - vývoj, vzorkování, ladění vstřikovací soupravy pro konkrétní motor. Nabízí též sériové dodávky.
Společnost MOTORPAL, a.s. je certifikována podle norem ISO 9001, ISO/TS 16949 a ISO 14001.

Výchozí stav

  • Společnost MOTORPAL, a.s. již dříve outsourcovala zpracování mezd u dodavatele, se kterým se v roce 2010 rozhodla ukončit spolupráci.
  • Do nového výběrového řízení oslovila i PC HELP, a.s. - na základě dlouholetých dobrých zkušeností s personálním systémem Kompas2, který tato společnost vyvíjí a implementuje po celé České Republice.
  • Mimo mzdové agendy používal MOTORPAL, a.s. téměř všechny nabízené moduly tohoto systému (např. Personalistika, Docházka, Vzdělávání, Hodnocení zaměstnanců, iKompas a mnoho dalších).

Cíle a požadavky

  • Zefektivnění průběhu zpracování mezd a na to navazující finanční úspory.
  • Požadavek na přehledy a formuláře, kterých se dříve společnosti MOTORPAL, a.s. nedostávalo, a rovněž možnost operativního pohledu na zpracovávaná data během měsíce.
  • Společnost MOTORPAL, a.s. také požadovala, aby citlivá mzdová data neopouštěla mateřskou společnost. I když lze přenos dat dnes již spolehlivě ochránit, mnohé subjekty preferují tuto variantu outsourcování mezd.

Řešení

  • Původní zpracování mezd pro společnost MOTORPAL, a.s. bylo poměrně neefektivní z hlediska komunikace a přenosu dat, který probíhal mezi třemi externími subjekty. Nyní se data z elektronické evidence modulu Docházka přenášejí nativním spojením do modulu Mzdy a zde se zpracovávají vzdáleným přístupem na serverech společnosti MOTORPAL, a.s., které jsou uložené v jejích prostorách.
  • Všechny kroky a potřebný software zabezpečuje jediný subjekt - PC HELP, a.s.
  • Plynulý měsíční běh mzdové agendy zabezpečuje PC HELP, a.s. osobní přítomností svých mzdových účetních dvakrát týdně v kancelářích společnosti MOTORPAL, a.s. Mimo přebírání dokladů (např. měsíčních změn) zde poskytují zaměstnancům prostor pro vyřizování jejich osobních požadavků. Mzdové účetní jsou také přítomné u různých kontrol státních orgánů a nápomocné při řešení personálních sporů.

Vyjádření zákazníka

„Outsourcing mezd od předchozího dodavatele v podstatě splnil vše, co jsme od něj očekávali. Za prvních pět let používání jsme získali mnoho zkušeností a při rozhodování o pokračování či změně dodavatele jsme se více zaměřili na náklady této služby. A právě cena byla jedním z hlavních důvodů výměny dodavatele. Dalším zásadním důvodem byla skutečnost, že společnost PC HELP, a.s. nám nabídla zpracování mzdové agendy přímo v personálním systému Kompas2, který již dlouhodobě využíváme. Tím se celý outsourcing z pohledu přenosu a zpracovánídat pro výpočet mezd podstatně zjednodušil."

Pavel Nový
pdfPřečtěte si případovou studii

Zjistěte víc! nechte si zpracovat nezávaznou cenovou nabídku.